• تاریخ : ۲۵ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : پزشکی

چرا بوی ادرار بعضی نوزادان بسیار تند و غیرعادی هست؟ در اینجا نظر بعضی متخصصان را در این باره جویا شده‌ایم که حتما برایتان جالب خواهد بود.

ادرار نوزادتان بوی بدی می‌ دهد؟
آیا ادرار نوزادتان بوی بدی می‌دهد؟ فکر می‌کنید علتش چیست؟ حتی بچه‌هایی که شیر مادر می‌خورند ممکن هست ادرارشان بدبو باشد. نظر متخصصان را در این زمینه بخوانید.

 

کم‌ آبی

بله این احتمال وجود دارد که میزان مایعاتی که نوزاد باید مصرف کند خیلی کم باشد. در بعضی کودکان، نظارت بر میزان مایعات مصرفی آنها کار دشواری هست. نیاز بدن به مایعات به وضوح با توجه به سن آنها متفاوت بوده و به عوامل زیادی ارتباط پیدا می‌کند از جمله جنسیت، وزن، فعالیت‌های فیزیکی روزمره و سن. کم‌آبی به راحتی به بدبو شدن ادرار کودکان می‌انجامد.

 

عفونت مجاری ادراری

شاید برایتان عجیب باشد اما نوزادان هم ممکن هست دچار عفونت مجاری ادراری شوند. آنها قادر نخواهند بود از حس سوزش و یا حس نامساعدی که دارند شکایت کنند اما تب خفیف و با بوی تند ادرار می‌تواند نشانه عفونت مجاری ادراری باشد. تب، ادرار خونی یا رنگ مات آن، استفراغ و اسهال هم بعضی از علائم عفونت مجاری ادراری در کودکان هست. تست ادرار می‌تواند در تشخیص بهتر این عفونت بسیار مؤثر باشد.

 

سایر بیماری‌ ها

بیماری ادرار شربت افرا (MSUD) در کودکان هم می‌تواند منجر به بوی بد ادرار شود. اگرچه این بیماری چندان شایع نیست، اما احتمال وقوع آن را نمی‌توان نادیده گرفت. این بیماری می‌تواند باعث شود رنگ ادرار در تماس با نور خورشید، به سیاه تغییر پیدا کند. در صورت رؤیت هر یک از این علائم، حتما با پزشک صحبت کنید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما