• تاریخ : ۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : پزشکی

آیا پزشک متخصص به شما توصیه کرده هست که تا می توانید استراحت کنید؟ خوب نگران نباشید، این مقاله می خواهد در مورد اهمیت استراحت در دوران بارداری با شما صحبت کند.

معمولا استراحت کردن مطلق به هفتادر درصد زنان باردار توصیه خواهد شد. پس، نباید فکر کنید که تنها خودتان استراحت می کنید. مقدار استراحت هر زن بارداری با زن باردار دیگر متقاوت هست.

استراحت در دوران بارداری به چه معناست

استراحت در دوران بارداری معمولا به محدود کردن فعالیت های خاص حمام کردن و بعضی دیگر از فعالیت ها دارد. حتی در بعضی از موراد، زن باردار بستری خواهد شد و نمی تواند از زختخواب خود بیرون بیاید.

استراحت در دوران بارداری به شما کمک می کند تا انرژی لازم را در خود ذخیره کنید و به انواع مشکلات بارداری مبتلا نشوید.

چرا پزشک استراحت در دوران بارداری را توصیه می کند؟

ممکن هست پزشک به دلایل زیر از شما بخواهد استراحت کنید:

۱٫ خونریزی

بسیاری مواقع، خونریزی خفیف یا لکه بینی در بارداری وجود دارد. پزشک تا زمان توقف خونریزی و یا لکه بینی به شما توصیه می کند استراحت کنید. خیلی مواقع این استراحت تا پایان دوران بارداری طول می کشد.

۲٫ گردنه رحم ناقص 

در زنانی که گردنه رحم ناقص دارند، احتمال سقط جنین وجود دارد. وقتی جنین شروع به رشد می کند، گردنه رحم نمی تواند هیچ گونه وزنی را تحمل کند. پزشک ممکن هست گردنه رحم را ببندد و استراحت را توصیه کند.

۳٫ تغییرات فشار خون 

اگر در دوران بارداری، فشار خون دچار نوسان شده باشد، استراحت جزئی در رختخواب را توصیه کند و از شما بخواهد فعالیت های خود را محدود کنید.

۴٫ بارداری چند قلویی

اگرجه برای زنانی که دوقلو باردار هستند، استراحت کردن چندان توصیه نمی شود، اما برای زنانی که سه قلو، چهار قلو … باردار هستند، استراحت مطلق توصیه خواهد شد.

بعضی دلایل دیگر ممکن هست به صورت زیر باشد:

– سابقه سقط جنین

– دیابت بارداری

فواید استراحت در دوران بارداری 

– استراحت در دوران بارداری می تواند به گردنه رحم شما کمک کند تا از هر گونه فشاری به دور باشد.

– استراحت در دوران بارداری، فشار بر قلب را کاهش می دهد و از این رو جریان خون در کلیه ها را افزایش می دهد و در نتیجه از تجمع مایعات پیشگیری می کند.

– جریان خون در رحم افزایش می یابد و در نتیجه اکسیژن بیشتری به جنین می رسد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما