• تاریخ : ۱۹ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : پزشکی

سونوگرافی بارداری کاربردهای مختلفی دارد. یکی از کاربردهای آن تعیین جنسیت جنین می باشد. راه های زیادی برای تشخیص جنسیت جنین وجود دارد اما سونوگرافی علمی ترین و مورد اعتمادترین روش هست. سونوگرافی برای بررسی سلامتی جنین نیز استفاده خواهد شد. در هفته هجدهم بارداری تا هفته بیست و دوم بارداری، سونوگرافی برای بررسی بارداری انجام خواهد شد.
هر جنین برآمدگی در بین پاهایش دارد. در صورتی که این برآمدگی به شکل کیسه بیضه و آلت تناسلی مرد باشد، جنین پسر هست و در صورتی که به صورت لبیا باشد جنین دختر هست.

سونوگرافی پسر
جنسیت جنین در هنگام بارداری تعیین خواهد شد. اما در سه ماهه سوم بارداری می توان آن را تشخیص داد.
جنین پسر برآمدگی کوچکی در بین پاها دارد که به اندازه یک اینچ هست. این برآمدگی معمولا با بند ناف اشتباه گرفته خواهد شد زیرا در یک منطقه می باشند. بند ناف از آلت تناسلی بلندتر و بزرگ تر هست.
در سه ماهه دوم بارداری، جنسیت جنین ممکن هست توسط زاویه برآمدگی بین دو پا تشخیص داده شود. اگر زاویه بزرگتر از سی درجه باشد، جنین به پهلوی چپ قرار دارد و احتمالا پسر هست.

سونوگرافی دختر
یکی از نشانه های بارز دختر بودن جنین، نداشتن آلت تناسلی مردانه هست.
جنین دختر خطوطی موازی بین دو پا دارد که نشانه وجود لبیا هست.
اگر جنین به پهلوی راست باشد و برآمدگی به صورت موازی با ستون فقرات باشد جنسیت آن دختر هست.
نشانه های زیادی برای پیش بینی جنسیت جنین وجود دارد. جنسیت جنین از هفته سیزدهم بارداری قابل پیش بینی هست. پیش از آن، حجم مایع آمونیاک تشخیص جنسیت جنین را سخت می کند و پس از آن، جنین به قدر زیادی تاب خورده هست و آلت تناسلی به سختی دیده خواهد شد.

خلاصه تفاوت جنین دختر و پسر
جنین برآمدگی کوچکی بین پاها دارد که برای پسرها، آلت تناسلی مردانه و کیسه بیضه و برای دخترها، لبیا می باشد.
برآمدگی پسر زاویه ای بیشتر از سی درجه دارد و برآمدگی دختر به صورت خطوط موازی با بدن هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما