• تاریخ : ۱۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : پزشکی

وقتی صحبت از خرید به میان می آید استانبول یکی از شهرهاییست که بدون هیچ تردیدی مقصد سفر بسیاری از ایرانی هست. در مراکز خرید استانبول می توانید برترین برندهای جهان را بیابید. آیا می دانید چه زمانی بهترین زمان برای خرید کردن در استانبول هست؟ درباره حراجی های استانبول چه می دانید؟

حراجی های استانبول - زندگی 29 بهمن

هیچ تاریخ دقیق و ثابتی برای حراجی های استانبول وجود ندارد

شاید با خواندن این جمله کمی شوکه شوید، اما حقیقت دارد. نمی توان تاریخ دقیق و رسمی برای حراجی های استانبول اعلام کرد. اما باید بدانید معمولا در تمام طول سال در این شهر حراجی وجود دارد! بعضی از برندها کلکسیون خود را در چهار فصل مختلف ارائه می کنند، پس وقتی نوبت به کلکسیون جدید برای فصل جدید خواهد شد آنها کلکسیون فصل قبل خود را برای حراج می گذارند. بعضی دیگر از برندها طور دیگری رفتار می کنند و کلکسیون خود را تنها در دو فصل ارائه می دهند. به این صورت که کلکسیونی برای بهار و تابستان و کلکسیون دیگری برای پاییز و زمستان خواهند داشت. پس زمان حراجی این برندها متفاوت خواهد بود.

علاوه بر اینها هر روز خاصی می تواند دلیلی برای ارائه انواع کمپین ها و تخفیف ها در شهر استانبول باشد. معمولا می توانید برای سال نو میلادی حراجی های خوبی در شهر استانبول بیابید. روز مادر، روز ولنتاین و بعضی اعیاد مذهبی نیز می توانند زمان مناسبی برای خرید رفتن در استانبول باشد.

با دانستن این نکته می توانید ۹۹% مطمئن باشید که با سفری که برای خود برنامه ریزی کرده اید با حراجی های متنوع رو به رو خواهید شد.

حراج زمستانی در استانبول

حراج زمستانی در استانبول معمولا از اواسط ماه دسامبر (آذر) یا اوایل ماه ژانویه (دی) آغاز خواهد شد. در حراج زمستانی بعضی از برندها اجناس خود را از ۳۰% الی ۵۰% به حراج می گذارند. بعضی برندها نیز در موج دوم حراج به سر می برند، پس ممکن هست در این زمان اجناسی که از ۴۵% الی ۷۰% تخفیف خورده اند را بیابید. بهترین زمان حراجی های زمستانی حراج اولیه آن هست چرا که در این زمان می توانید لباس ها را در سایزهای مختلفی بیابید و شانس اینکه لباس مورد نظرتان با قیمت مناسب و سایز خود پیدا شود بسیار بالاتر هست. پس اگر می خواهید به حراج زمستانی استانبول برسید بهتر هست اواخر ماه دسامبر به این شهر سفر کنید.

حراج تابستانی در استانبول

حراج تابستانی در استانبول معمولا زمانی آغاز خواهد شد که دمای هوا افزایش می یابد. این زمان می تواند هر تاریخی بین اوایل ماه ژوئن و حتی اولین هفته ماه جولای باشد. همانطور که از قبل گفته شد برای ارائه کلکسیون جدید معمولا حراج مربوط به اجناسی خواهد شد که در کلکسیون فصل قبل قرار گرفته اند. پس هفته اول ماه جولای می تواند زمان مناسبی برای مواجه شدن با حراج تابستانی شهر استانبول باشد و ممکن هست بسیاری از لباس های تابستانی را نیز در این زمان با تخفیف های مناسب پیدا کنید. اصولا اواسط ماه آگوست حراج تابستانی به پایان میرسید.

بیشتر بخوانید:  آلاچاتی، شهر زیبا و فریبنده در ترکیه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما