• تاریخ : ۲۳ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : پزشکی

بعضی از زنان تصور می کنند اگر مادر شوند از زندگی شخصی، کاری و حتی روابط عاشقانه خود عقب خواهند افتاد. آنها فکر می کنند چگونه می توان با کودک اهداف حرفه ای خود را دنبال کرد؟ چگونه می توان به درجات بالای خودشناسی رسید و آیا می توان با فرزندی در بغل همان روابط عاشقانه قبل را با همسر خود داشت؟

اما باید بدانید واقعیت این هست که می توان همه این کارها را حتی با حضور کودک نیز انجام داد. آنهایی که مادر شده اند، مصرانه تاکید می کنند بهترین اتفاق زندگی آنها، مادر شدنشان بوده هست. هر کدام هم دلیلی برای این اعتقاد دارند. در اینجا ده مورد از دلایلی که مادر شدن خوب هست را از زبان یک مادر برایتان نام برده ایم.

۱٫    او به من هدف داد
همیشه به دنبال این بودم تا کسی باشم که دوست دارم. اما هدف واقعی برای طی کردن این مسیر نداشتم. اما اکنون، چه دلیلی بهتر از آن دو چشم زیبایی که مدام حرکات شما را نگاه می کند و کلمات شما را با گوش جان جذب می کند، وجود دارد تا آنچه می خواهم باشم.

۲٫    دیده تازه ای به زندگی پیدا کرده ام
کودکم باعث خواهد شد تا دنیا را به همان سادگی که هست، ببینیم. بعد از مادر شدن می توان به راحتی دلخوری های کوچک را فراموش کرد در حالیکه شاید پیش از آن همان دلخوری به یک مشکل بزرگ تبدیل می شد. مادر شدن این درک را به آدم می دهد که دنیا آنقدرها هم که تصور خواهد شد، پیچیده نیست. من همیشه درک بهتری نسبت به مسایل دارم و حس خوب از اطراف می گیرم.

۳٫    می توانم یافته های خود را به اشتراک بگذارم
همه ما شاهد
فعالیت های والدین خود از مراحل تصمیم گیری تا به اجرا رساندن آن و موفقیت
هایشان بوده ایم. من هم بسیار خوشحال هستم که فرزندم می بیند من یک زندگی
را از ابتدا می سازم و برای او بسیار مهم هست.

۴٫    برای بدن خود ارزش و احترام بیشتری قایل هستم
در دوران بارداری من به بدن خود اهمیت زیادی می دادم. من همه رفتارهای بدن خود را تحت نظر داشتم و وقتی متوجه شدم می تواند به خوبی از عهده همه کارها به خوبی بر بیاید، احترام خاصی برای آن قائل شدم. اکنون از ارتباط جدیدی که با بدن خود دارم بسیار خوشحالم.

۵٫    توجه و تمرکز بیشتر روی اهداف و آرزوها
چیزی در مادر شدن هست که به شما کمک می کند تا حساب دیگری روی مواردی داشته باشید که واقعا در زندگی مهم هستند. همین به خانم ها کمک می کند تا شهامت بیشتری برای انجام کارهای زندگی خود داشته، خلاق تر و حامی خوبی در زندگی باشند. من از این دستاورد بسیار خوشحال و راضی هستم.

۶٫    قدرت خطر کردن مرا افزایش داده هست
شاید بعضی از مادرها تنها از اینکه کودکشان سالم هست و بازی می کند خوشحال هستند اما فرزند من برای من بهترین مشوق و محرک برای دستیابی به اهدافم بود. من می خواستم به کودک خود بیاموزم اگر سخت تلاش کند و اهداف بزرگی در زندگی خود داشته باشد، می تواند به چیزهایی که دوست دارد برسد. این راهی هست که من در زندگی خود انتخاب کرده ام.

۷٫    بدون محدودیت سرگرم کننده هست
مادر شدن بهترین سرگرمی دنیاست. کودکان آن قدر مسایل زیبا و دوست داشتنی دارند که به هیچ عنوان خسته و بی حوصله نخواهید شد. دست و پا زدن، بازی کردن، حرف زدن و …

۸٫    می توانم خودم باشم
شخصیت درونی من بیشتر دوست دارد یک مادر باشد تا اینکه در مهمانی های دوستانه شرکت کند.

۹٫    بوسیدن فرزند بسیار شیرین هست
یکی از مهم ترین دلایل خرسندی من از مادر شدن بوسیدن فرزندم هست. بوسیدن کودک دنیایی از عشق و انرژی مثبت در خود دارد.

۱۰٫    به من یاد داد تا به زندگی اعتماد کنم
اعتماد کردن به مسیر
جدید و بیگانه در زندگی تا حدی ترسناک و غیرمعمول هست، اما مادر شدن این را
به شما می آموزد که در این راه مسایلی – مسایل بسیار خوشایند – وجود دارند
که نمی توانستید تصور کنید. هنگامی که باردار شدم تا حدی از این مساله
هراس داشتم اما بعد از مدتی به آن اعتماد کردم و راضی بودم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما