• تاریخ : ۵ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : پزشکی

من حمیده. ف ۲۹ ساله، بعد از تولد دخترم، تمام وقتم را به خانه داری و مراقبت از او می گذراندم. دیگر به فکر خودم نبودم زیرا که حالا باید از دختر کوچک قشنگم مراقبت می کردم. من همیشه قبل از بارداری ورزش می کردم اما بعد از آن ورزش را به کلی کنار گذاشتم و نمی دانستم که مراقبت از خود باعث خواهد شد تا بتوانم مادر بهتری برای دخترم باشم.

یکی از افرادی که من را تشویق به گرفتن رژیم کرد همسرم بود. او من را حمایت کرد که به آینده خودم نیز در کنار توجه به فرزندمان بپردازم. خواهرم کلینیک نوین را پیشنهاد کرد و من تصمیم گرفتم رژیم را شروع کنم. با گرفتن رژیم اوایل سریع وزن کم می کردم و از این موضوع خوشحال بودم . اما بتدریج روند کاهش وزن من وقتی به وزن ایده آلم نزدیک شدم، کمتر شد و به هفته ای نیم کیلو رسید اما آقای دکتر فرشچی با گفتن اینکه این روند طبیعی هست من را از نگرانی نجات دادند. از اینکه با ایجاد تغییرات کوچک در برنامه خود توانستم به نتایج دلخواهم برسم خوشحال بودم. از طرف دیگر، دیگر در خانه بیشتر آشپزی می کردم و سعی می کردم به جای سرخ کردن از روش های دیگر مثل آبپز کردن استفاده کنم.

قبل از بارداری همیشه تصور می کردم که وزن بالایم به دلیل استخوان بندی درشتم هست اما متوجه شدم که استخوان بندی من در رده متوسط هست و اضافه وزن دارم. قبل از بارداری خیلی ورزش می کردم و هر چه دوست داشتم می خوردم وقتی باردار شدم ورزش را ترک کردم اما پرخوری را نه. بعد از ثبت نام در کلینیک به تدریج پیاده روی را شروع کردم.

مادرها باید بدانند که واقعا سلامتی آنها مهم هست زیرا اگر خود سالم نباشیم چطور می توانیم انتظار کودکی سالم را داشته باشیم. اضافه وزن بعد از زایمان خود به خود از بین نمی رود خوب، تعداد کمی از مادران هستند که خیلی شانس آورده اند و به خاطر ژنتیک خود بعد از زایمان اندامی به خوبی قبل دارند اما این امر معمول نیست و به ندرت پیش می آید. جالب هست به شما بگویم من در مدت ۶ ماه ۲۲ کیلو وزن کم کردم. حالا هر لباسی که دوست دارم می پوشم و به جای اینکه در خانه بنشینم و از پنجره بازی همسر و دخترم را تماشا کنم می توانم با دخترم در پارک بازی کنم .

توصیه های خانم حمیده. ف:

•در طول کاهش وزن هر ماه از خود عکس بگیرید و با عکس قبلی مقایسه کنید تا انگیزه تان بیشتر شود.

•برای خودتان وزن کم کنید نه به خاطر دیگران اما بدانید که با این کار بر روی خانواده خود هم تاثیر می گذارید . وقتی شما خود خوشحال و سالمید خانواده تان هم شادترند.

•بهانه نیاورید که وقت ندارید و سرتان شلوغ هست. من از دخترم مراقبت می کردم، خانه داری، آشپزی و گاهی هم کمک در نقشه کشی به همسرم. اما وقت گذاشتن برای خود و سلامتی تان را در الویت قرار دهید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما